Türk pop müziği

Müzik dinleyen bebekler Bir şeyi şu ana kadar hiç bir zaman anlamadım.Belki de şu andan sonra hiçbir zaman anlamıcam. Bu türklerin neden depresif müziği yada aşk müziğini bu kadar sevdikleri.
Bir milletin tüm pop müziği ve çoğu diğer müzik dalları hep acıdan, aşk acısından ve buna benzer konulardan bahseder mi?? Bu bana inanılmaz mantıksız geliyor. Sadece bir kaç sayılı parça var eğlenceli yada başka konulardan bahseden.

Bu yüzden ben hiç bir zaman türkçe müzik dinlememişimdir ve bundaki haklılığımı sonuna kadar savunuyorum. Genelde hep bana “yabancı hayranı olduğun için”, “türklerin nesini beğen miyorusun??” gibi bir sürü laf edildi. Sizce
-Anlayamam kederimi
-Bir ateş yakar derimi
-İçim dar bulur yerimi
-Gönlüm dağlarda bunalır.
gibi bir şarkı sözü mantıklı mı??
Tamam ben ne kadar aşkın sadece insanın kafasındaki hormonların delirmesi yüzünden ortaya çıkan insanların çok abarttığı bir duygu olduğuna inansam da diyelim ki siz aşka inanan bir insansınız ve melankolik duygular içindesiniz, tamam bu şarkıyı dinleyebilirsiniz lafım yok ama hayatından memnun bir insan neden böyle bir şarkı dinlesin ki?? Bakın görün ki Türkiye’de ki neredeyse her şarkı böyle sözler içeriyor. Yine bana yabancı hayranı diyecek kişilerin seslerini duyuyor gibiyim ama söylemeden edemeyeceğim. Yabancı şarkılara bakın, Melankoli isteyen Adele dinlerken diğeri eğlenmek isteyen, coşmak isteyen de David Guetta yada Pitbull’un şarkılarını dinliyor. Gerçekten mazoşizt bir halka sahip olduğumuza inanmaya başladım. Dizilere bakarsanız komedi konusunda nerdeyse sıfırız ama drama bakarsanız tüm dünyaya dram dizisi satabiliyoruz. Şarkılarda da aynısı geçerli. Hüzünlendirici şarkılar var ama eğlendiren yok. Gerçekten eğlenmeyi bilmeyen bir toplumuz. Öyleki eğlenmeye çıkıp rakıyla kafayı bulan insanların olay çıkardığı hapse girdiği bir ülkedeyiz. Eğlenmeye çıkmışsınız eğlenin, beladan uzak durun di mi?? Ama yok illa bir olay çıkaracaklar.

Neyse ben konuyu daha çok dağıtmadan konuyu bitireyim. Bunu itiraf etmeyi sevmiyorum ama müzik ve çoğu diğer konuda eğlenmeyi öğrenememiş bir toplumdan geliyoruz. Belki gelecekte bir zaman bunu aşarız ama o zamana kadar ben etrafımdaki insanların ne dediklerine aldırmadan yabancı müzik dinleyip onların kültürünü kendi kültürümden daha yakın görmeye devam edicem.