Konusuz Yazı

FascinatingYine o garip yazılarımdan birine başlıyorum. Hiç düşünmeden yazdıklarımdan bir tanesi. Yani yazının nereye gideceğini bende bilmiyorum. Şimdilik aklımdaki konu Türkiye’deki kürtaj mevzusu.

Kürtaj hakkındaki fikirlerimi soracak olursanız bence mecburi koşullar olduğunda kesinlikle yaptırılması gereken bir şey. Sonuçta zekası gelişmemiş (oluşmamış da diyebileceğimiz) bir hücrenin ölmesi, doğan insanın acı çekmesinden çok daha iyidir. Tabi bunu anlamayan bir sürü insan var. Buradan hükümete yada hükümete bu kürtaj meselesinde destek verenlere seslenecek olursam tek söyleyeceğim belki de “size ne lan?? ne karışıyorsunuz ??” gibi bir şey olurdu. Fakat bu insanların bu laflardan anlamadığını biliyoruz. Yani bu insanlara laf anlatmak için detaylara girmek lazım. Bebeğin o zamanlar tam bir bilincinin olmadığından bahsetmek, hatta fetüse tam olarak bebek bile diyemeyeceğimizden bahsetmek gerek yada bir bebeğin doğmasındansa bazı durumlarda doğmamasının daha iyi olduğundan bahsetmek gerek. Gerekte bahseden yok. Bahseden varken de zaten dinleyen yok.

Bu yüzden hükümetin tüm herkes bu kürtajla uğraşırken yaptıklarından bahsedelim. En azından bu konuda kimse yorum yapamaz. En azından yorum farkından endişelenmemiz gerekmez.
Her yerde gördüğümüz haberler oldukları için sadece hakkında bir kaç detay bildiğim haberlerden bahsedicem.
-THY’ye grev yasağı geldi.
Bu konu hakkında nereden konuşmaya başlıyacağımı bilmiyorum. İnsan hakları ihlali’nden mi girsem?? yoksa işçilerin haklarının elinden alınmasından mı girsem?? tüm demokrasilerin temel taşı olan eşitlik, birlik beraberlik v.b kavramların hepsinin çiğnendiğinden mi bahsetsem??

Bence hiçbirinden bahsetmeye gerek yok. Bildiğimiz bir gerçek var. Şu anki hükümet işçileri eziyor, insanların temel haklarını çiğniyor ve grev yapmak gibi demokrasinin en önemli parçalarından birini gözlerimizin önünde yıkıyor. Ne kadar konuşursak konuşalım hiç bir şekilde bu sorumsuz ve yanlış davranışların mantıklı bir açıklaması yapılamaz yani bu hareketlerin ancak ne kadar yanlış olduğu üzerine konuşabiliriz ki bu da gerektiğinden çok daha uzun sürer. Bilmemiz gereken burada büyük bir yanlışın olduğu ve düzeltilmesi gerektiği.
Aynı şey katsayıların kaldırılması konusunda da geçerli. Siz kim oluyorsunuz da binlerce öğrencinin hakkını yeyip imam hatiplilere kıyak çekiyorsunuz. Hükümetsiniz di mi??
Bırakın din, eşitlik, kardeşlik işlerini. Eğer ikidebir tekrar ettiğiniz dini zırvalara bağlı olsaydınız böyle saçmalıklar yapmaz binlerce öğrencinin hakkını yemezdiniz.

Gerçeği söylemek gerekirse aslında şuan baya uykum var. Belkide üstünde çok uzun duracağım konuların üstünde sadece biraz durup geçiyorum. Belkide üstünde gereksiz yere çok duracağım yerleri, aslında olması gereken yerde bırakıyorum. Şuan sağlıklı düşünemediğimden bu soruların cevabını kendi kendime veremiyorum. Tek emin olduğum şey ülkemizde bir şeylerin yanlış gittiği. Hemde baya yanlış ve bunun düzelmesi lazım.

Aslında yazdıklarımla başlık bana sorarsanız uyumlu oldu. Çünkü bende herkesin yaptığından fazla bir şey yapmadım. Herkesin yaptığı gibi bazı bilgileri tekrar ettim. Etrafta gördüğüm haberleri biraz yorumladım ve yazdım. Ne kadar yorum farkı zaten güzel yazı farkını getiriyorsa da bence bu yazıdan çoğu kişi hiçbir şey kazanmaz. Yani sadece tekrardan oluşan, gündemdeki konuyu ele alan bir yazıydı. Yani konu yazının değildi. Zaten konu gündemindi.

Ne saçmaladığımı bilmiyorum. Neyse, umarım  okurken keyif almışsınızdır. Okuyuculardan bir ricada bulunmak istiyorum. Hiç düşünmeden yazdığım yazıların kalitelerini yorum olarak atabiliriler mi?? En azından bende ne kadar iyi (yada kötü) saçmaladığımı biliyim.