Facebook Üyeliği Olmayan İnsanlar

facebookÖncelikle uzun zamandır yazı yazamadığımız için özür dileyerek başlamak istiyorum. Normalde gün aşırı siteye en az bir yazı koyardım fakat hastalık, meşguliyet v.s derken internet sitesiyle uğraşıcak tek bir saniyem bile olmadı. Bu yüzden sizi daha da bekletmeyip bugünkü konuma girmek istiyorum.

Neredeyse herkesin böyle bir arkadaşı vardır. Facebook üyeliğine sahip olmanın mantıksız olduğunu düşünenler, facebook üyeliğini gereksiz görenler v.s
Ben şunu söyleyerek başlayacağım. Facebook insanların chat yapabildiği, video paylaşabildiği, haberleşebildikleri bir sosyal paylaşım sitesi. Sosyal paylaşım deyince aslında üstüne düşünülmediği için sanki entel bir şeymiş gibi gözüküyor. Aslında alakası yok. Tamamen düz mantık. Sosyalleşebildiğiniz, bir şeyleri paylaşabildiğiniz bir site.

Cep telefonları çıktığında da aynı olay olmuştu, televizyon çıktığında da aynı olaylar olmuştu Facebook çıktığında da aynı olaylar oldu. Bir grup insan teknolojik gelişmelere nedense gereksiz diyor. Bende bunu anlamıyorum. Bir internet sitesi üzerinde tanıdığın herkesle iletişime geçebilmek kötü bir şey mi?? Yada insanlarla haberleşebilmek, dünya gündemini takip edebilmek kötü bir şey mi??

Bana kalırsa değil. Hemde hiç değil. Aksine inanılmaz iyi bir şey. Şu mantıksız inadı bırakın. Tüm dünya bir şey yapıyor diye yapmak zorunda değilsiniz. Zaten yapsanız o zaman her birinize iradesiz bir avuç zavallı derdim fakat Facebook gibi sitelerin hiçbir kötü yanı yok ve bir sürü iyi yanı var yani mantıklı bir insanın bu fırsatı değerlendirmesi gerekir. Sizde bu fırsatı değerlendirin. Bedava bir internet sitesine kayıt olup insanlarla daha rahat bir şekilde iletişime geçmenin size kaybettireceği hiç bir şey yok.