Dynamo – Magician Impossible

Dynamo-Magician ImposibleSihirbazları çok severim. Bana her zaman bazı şeylerin ne kadar imkansız gözüksede aslında mümkün olduğunu hatırlatırlar. Hemde çok eğlenceli bir şekilde.

Dynamo nick’iyle tanıdığım bir sihirbazsa sokak sihirbazlığındaki sınırları zorluyor. Akıl almaz numaralar yapıyor. Suyun üstünde yürüyor, kartları havada uçuşturuyor, camların içinden geçiyor. Dynamo’nun en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi suyun üstünde yürümesi. Hemde herkesin önünde bir denizde. Yani havuz falan gibi sabit bir yer de değil etraftan gemiler falan geçiyor. Bilmeyen varsa söyleyeyim Jesus Christ’ın yani İsa’nın en ünlü mucizelerinden birisi suda Dynamo Jesusyürümesidir. Bu demektir ki bu adam onun mucizelerinden birini gerçekleştirebiliyor. Bu hristiyanlığın suratına atılmış bir tokat değil mi?? Aynı zamanda hristiyanlığı doğru kabul ettiği için aynı tokat müslümanlık için de geçerli. Hemde şöyle sağlam bir tokat. Dine inananların basit beyinleriyle açıklayamadıkları, mucize dedikleri bir olayı adam yapıyor. Büyücü olduğunu, peygamber olduğunuda iddia etmiyor sadece işin içinde bir bit yeniği olduğunu bize hatırlatarak bizi çıldırmamız için yalnız bırakıyor.

Daha başka Dynamo hakkında çok şey söyleyebilirim ve bir tanesinin de kötü olacağını zannetmiyorum.  İçki içmemesi de benim için çok büyük bir artı. Bunun dışında numaraları gerçekten harika.
Dynamo Card
İzlemek isterseniz Discovery Channel’da  her çarşamba gösteriliyor. Eğer isterseniz  internetten de numaralarını takip edebilirsiniz. Bazı numaraları inanılmaz basit olsada bazıları inanılmaz zor. Basit numaraların ilginç yanıysa basit olduğunu anlayana kadar kafayı yemeniz ve anladıktan sonra bu kadar kolay bir şeyi neden hemen anlamadığınızı düşünüp tekrar kafayı yemeniz. Fakat bu basit numaraları bile o kadar ustaca yapıyor ki anlatamam. Zor numaralar ise çok daha ilginç çünkü onların nasıl yapıldığını anlayamıyorsunuz, bende ateist olduğum için metafiziğe inanmıyorum yani onun yaptığı her numaranın mantıklı bir açıklaması var ve bu numaraların nasıl yapıldığını anlayamamak beni hasta ediyor. Tabi o kadar kolay anlaşılan numaralar yapsaydı bu kadar iyi bir sihirbaz demezdim değil mi onun için??

Yani bir ikilem yaratıyorum ve tüm ikilemler yanlıştır. Demek ki Dynamo’nun numaralarını bilmek istemekle hata yapıyorum.

Neyse biraz saçma ve Dynamo’ya yakışmayan bir yazı oldu. Bunu Dynamo için telafi edicem ama o zamana kadar adamın inanılmaz iyi bir sihirbaz olduğunu bilin ve adamı izleyin. Memnun kalırsınız.